Haberler
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 80. Yılında Karadağ Anadolu Lisesinde törenlerle anıldı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 80. Yılında Karadağ Anadolu Lisesinde törenlerle anıldı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 80. Yılında Karadağ Anadolu Lisesinde törenlerle anıldı.

Okulumuz edebiyat ve müzik öğretmenleri ile öğrencilerimizin hazırladığı anma programı hem etkileyici hem de duygusal anlara sahne oldu. Edebiyat öğretmetlerimizin hazırladığı programda en güzel Atatürk şiirleri okundu.

Atatürk hakkında dış basında çıkan birçok haberi derledi. Ayrıca müzik öğretmenimiz ve okul korosu Atatürk’ün en sevdiği ve Ulu Önder için yazılmış şarkıları seslendirdi.

Coğrafya öğretmenimiz Süleyman ERTAŞ öncülüğünde hazırlanan koreografi ile öğrencilerimizin oluşturduğu Türkiye Haritası ve ay-yıldız ile etkileyici bir görüntü ortaya çıktı. Drone kamera ile yapılan çekimlerle bu anlar ölümsüzleştirildi.

Okul müdürümüz sayın Ahmet ONURALP yaptığı açıklamalarla günün anlam ve önemini belirtti. Onuralp “Bugün burada Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 80. Yıldönümü münasebetiyle toplanmış bulunuyoruz. Büyük önder, fikir ideal ve eserleriyle bağımsızlığımızdan tarihimize, dilimizden sanatımıza ve benliğimize kadar en gerçek fikirlerin ve en sıcak duyguların içinde aramızda hep yaşayan bir önderdir.

Atatürk’ün ölümsüzlüğe uğurlandığı günün yıldönümünde herkese düşen en büyük görev “Atatürk’ü ve en büyük eseri Cumhuriyet’i anlamak, Cumhuriyet’in değerlerini her koşulda korumak, Atatürkçü düşünceyi benimsemek, Türkiye’yi aydınlık yarınlara taşımaktır.”

Sevgili öğrenciler, ulusumuzun geleceğinin sizlerin elinde olacağını bilen Atatürk, “Gençler! Cumhuriyeti biz kurduk, onu yaşatacak sizlersiniz.” Demişti. Öyleyse sizler Atatürk gibi yüce bir varlığın önderliğinde yetişen ve bugünlere kavuşan mutlu bir ulusun çocuklarısınız. Işığınızı inancınızı ve gücünüzü Atatürk’ten almaktasınız.

Bize bıraktığı ışık yolumuzu aydınlatmaya devam etmektedir. Bu ışık sadece yolumuzu yarınlara taşımaktır.

Sevgili öğrenciler, ulusumuzun geleceğinin sizlerin elinde olacağını bilen Atatürk, “Gençler! Cumhuriyeti biz kurduk, onu yaşatacak sizlersiniz.” Demişti. Öyleyse sizler Atatürk gibi yüce bir varlığın önderliğinde yetişen ve bugünlere kavuşan mutlu bir ulusun çocuklarısınız. Işığınızı inancınızı ve gücünüzü Atatürk’ten almaktasınız.Onun aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyor ve hepinizi sevgiyle selamlıyorum.

 

Video için Tıklayın.